Zielony pogrzeb

Świadomość ekologiczna w społeczeństwach bardzo wysoko rozwiniętych z roku na rok wzrasta. Coraz poważniejsze w skutkach są pogłębiające się procesy zanieczyszczenia wód, powietrza oraz gleby. Z troski o Ziemię segregujemy śmieci, dbamy o umiarkowane zużycie wody. Dlaczego więc nie zadbamy, aby nasze życie było w zgodzie z naturą do samego końca?

Dotychczas za najbardziej ekologiczny sposób pochówku uważano kremację. Co prawda ilość uwalnianych do środowiska zanieczyszczeń jest niewielka, lecz przy dzisiejszym ogromnym problemie zbyt dużego stężenia szkodliwych gazów i pyłów w powietrzu powinno się dokładać wszelkich starań, aby redukować, a nie zwiększać ich emisję.

Alternatywą dla tradycyjnego pochówku i kremacji stają się propagowane w Wielkiej Brytanii zielone pogrzeby. Ich ideą jest powrót do naturalnego procesu rozkładu, podczas którego nie zatruwa się środowiska. Podczas zielonego pogrzebu ciało umieszczone jest w ekologicznej trumnie. Co ważne, grób nie powinien być wycementowany, ponieważ to blokuje pracę mikroorganizmom.

Nasze trumny wiklinowe MR Wiklina to najlepsze rozwiązanie, ponieważ podczas produkcji nie przyczyniamy się do wycinki lasów. Ich rozkład jest znacznie szybszy od drewnianych trumien. Nie posiadają elementów metalowych, dlatego mogą być spalane w piecach krematoryjnych. Co istotne, podczas ich wyplatania nie stosujemy żadnych klejów, lakierów ani farb, przez co ich rozkład nie powoduje zanieczyszczeń środowiska.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu.